Koncert a Zene Vilégnapján

Gyönyörű koncertet adott a kertvárosi templomban az Oberton String Octett zenekar és plakat-terv-01-1-1az Eötvös József Általános Iskola diákjainak kórusa.

A Zene Világnapja alkalmából rendezték meg a színvonalas zenei élményt nyújtó előadást, amely jótékonysági koncert bevételét az Eötvös iskola javára ajánlották fel a művészek.

Plébániánkhoz tartozó intézménnyel egyre jobb kapcsolatot ápolunk és  talán ezért is kerestek meg bennünket ezzel a kéréssel, hogy lehetne-e a templom a koncert helyszíne. Örömmel vettük, hogy plébániánk központi épülete ilyetén is a kertváros kulturális központja tud lenni.

Klasszikus Schubert számok mellett felcsendült Beethoven 9. szimfóniájából az Örömóda, Erkel Ferenc szerzeményeként a magyar Himnusz, valamint Kodály Zoltántól az Esti dal, emellett a kortárs zenei művekből Balázs Árpád Bodzavirág című közkedvelt zeneszáma az ének és zenekar tolmácsolásában.

Szép számmal megjelent hallgatóság hatalmas tapssal köszönte meg az előadás kiemelkedő színvonalát.

Köszönjük az Eötvös iskolának, hogy elhozták templomunkba ezt a koncertet